Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gezen Tavuk Çiftliği Kurmak İstiyorum
#1

Devletin verdiği tarımsal desteklerinde etkisiyle tavuk yetiştiriciliği yapmak isteyenler için bu işe başlarken bilmeleri gereken bir kaç temel bilgiyi burada açıklayacağız.

Kapalı kafes ortamında yetiştirilen tavukların sağlıksız olması ve etlerinin lezzetli olmaması sebebiyle son yıllarda GEZEN TAVUK yetiştiriciliği ön plana çıkmaya başlamıştır. Bu tür tavukların yetiştirme maliyetleri daha fazla olmasına rağmen satış fiyatlarının daha yüksek ve kâr oranlarının daha iyi olması sebebiyle üreticiler tarafından bu tür GEZEN TAVUK yetiştiriciliği daha sık tercih edilmeye başlanmıştır.

Gezen tavuk yetiştiriciliği yapmak için

En önemlisi hangi tavuk ile yetiştiricilik yapacağınıza karar vermektir. Öncelikle bunu belirlemelisiniz çalışmayı düşündüğünüz alanını mevsim ve besin koşullarına uygun verimli tavuk cinsini doğru seçmek işletmenizin sağlıklı bir üretim performansı yakalaması için hayati önem taşımaktadır.

Daha sonra geniş bir alana ihtiyacınız vardır. Bu işin en önemli yanı tavukların hareket edebileceği gezip yemlenebileceği açık geniş bir alan olasıdır. Bu geniş alan haliyle biraz daha fazla maliyet anlamına geldiği için kuruluş aşamasında işletme maliyetlerinizi biraz arttıracaktır.

Arazi işini hallettikten sonra tavukların barınabilmesi ve yumurtlayabilmesi için kapalı bir alan yaptırmanız gerekmekte, bu alan için tavuk sayınızla orantılı bir genişliğe sahip, ısıtma sistemine sahip, havalandırma sistemli geniş ve ferah bir alan olmalıdır.Yukarıdaki konuları kesin olarak hallettikten sonra işletmenizin faaliyet büyüklüğünü göz önünde bulundurarak size uygun şirket kuruluşunu gerçekleştirerek gerekli satın alma ve inşa işlerine başlayabilirsiniz. Aşağıdaki VİDEO size bu konuda biraz daha fazla fikir verebilir.Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi