Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kırmızı Lahana yetiştiriciliği
#1
Lahana ülkemizde özellikle karadenizde çok fazla tüketilen bir sebzedir. yetiştirilmesi gayet kolaydır.


Toprak sonbaharda derin kazdık olmalıdır. Bu toprağa aynı gübre gibi bir şey dahil etmek de yararlıdır. İlkbaharda, toprak sonra şiddetle gevşetti. Hiçbir yönlendirici varsa, bu bir uygulayıcı ile mümkündür. Bu, ancak, biraz çaba gereklidir. Lahana Mayıs Nisan başından sonuna kadar sonra dikilir. Bitkiler toprağa derin ekilir. Kök boğazı da kömür sineğin tehlikelerden korunur, böylece yerden örtülmelidir. Lahana bitkileri aralığı 40 x 40 cm olduğunda. Ne zaman lahana, mesafe biraz daha büyük olmalıdır. Bu, daha önce 50 x 50 cm olmalıdır.


Lahana bakımı
Beyaz lahana ve kırmızı lahana büyüme aşamasında su çok ihtiyacımız var. Ayrıca azotlu gübre ve potas ile önerilen bir döllenme olduğunu. Sadece güçlü bitkiler zararlılara karşı kendilerini savunabilir. Bitkiler arasındaki toprak düzenli olarak otlar çıkarılmalıdır. 

Lahana hasat
Lahana hasat hakim hava çok bağlıdır. Kırmızı lahana bazen zaten Ağustos ayı sonlarında hasat edilebilir. Lahana biraz daha olgun. Hasat Ekim ayına kadar gecikebilir. Lahana serin, kuru bir yerde muhafaza edilebilir. Sonra da Ocak içine veya daha uzun tutun. Ama taze tüketim için en uygun olan bazı lahana da vardır.
Ara
Cevapla


Tarım ve Hayvancılık Forumu

>>>>> Çiftlik Forum Ailesine Katılmak İsteyen Ziyaretçilerimiz <<<<<

Çiftlik Forum sitemizde mevcut konulara cevap yazabilmek ve yaşadığınız sorunlara çözüm bulabilmek amacıyla forumda konu açabilmek için ÜYE olmanız gerekmektedir. Sitemize üye olmak için bir e-posta adresine sahip olmanız ve aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra gerekli birkaç basit bilgiyi doldurmanız yeterlidir.


ÜYE OL


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi