Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mavi Yüzgeçli Orkinos Avcılığı
#1
Mavi yüzgeçli orkinos avcılığı yapan ya da yapacak olan gemilere bakanlığın hem belli kurallar hem de gemi sayısına kota koyduğunu duydum. Başvuran gemi sayısı belirlenenden çok fazla olursa noter huzurunda kura çekiliyormuş. Mavi yüzgeçli orkinos avı için takriben kaç gemi başvuruyordur? Başvursak şansımız ne kadar olur? Ayrıca geminin başvurabilmesi için uyulması gereken kurallar nelerdir?
Ara
Cevapla
#2
Mavi yüzgeçli orkinos balığı hakkında bilgisi olmayanlar için biraz bilgi verelim

Atlantik Okyanusu’nda ve Akdeniz’de bulunur. Balear Adaları (Akdeniz) ve Meksika Körfezi üreme bölgeleridir. 15 Haziran – 15 Ekim tarihleri arası avcılığı serbesttir. Aşırı avlanmadan dolayı soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Denizlerin en büyük balıklarından biri olduğundan dolayı, sportif balıkçılığın en yüksek noktasıdır. Ülkemizde Kıbrıs-Mersin arasında ve Ege Bölgesinde yakalanır. Ticari değeri yüksek ve eti lezzetli olduğundan dolayı ülkemizde yakalanıp ton balığı çiftliklerinde yetiştirildikten sonra Japonya’ya ihraç edilir. Bugüne kadar yakalanmış en büyük balık 679 kg. ağırlığında ve 3,7 metre boyundadır. Hızlı bir yüzücüdür ve 600 metre derinliğe kadar dalabilir. Genellikle kalamar, sardalya ve uskumrugiller familyasından gelen balıklarla beslenirler.
Ara
Cevapla


Tarım ve Hayvancılık Forumu

>>>>> Çiftlik Forum Ailesine Katılmak İsteyen Ziyaretçilerimiz <<<<<

Çiftlik Forum sitemizde mevcut konulara cevap yazabilmek ve yaşadığınız sorunlara çözüm bulabilmek amacıyla forumda konu açabilmek için ÜYE olmanız gerekmektedir. Sitemize üye olmak için bir e-posta adresine sahip olmanız ve aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra gerekli birkaç basit bilgiyi doldurmanız yeterlidir.


ÜYE OL


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi